پلمپ و جریمه شدن برخی از قالیشویی ها در کرج

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

رئیس محیط زیست کرج از پلمب پنج واحد آلاینده قالیشویی خبرداد.
حمید رضا لشکری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: این تعداد قالیشویی ها به دلیل آلاینده بودن بر اساس حکم مراجع قضایی دیروز پلمب شدند.
وی ادامه داد: تا زمانی که صاحبان این قالیشویی ها نسبت به رفع آلایندگی واحدهای خود اقدام نکنند، فک پلمب صورت نمی گیرد.
لشکری اضافه کرد: متاسفانه اکثرواحدهای قالیشوی کرج نسبت به مهلت دوساله ای که توسط محیط زیست برای رفع آلایندگیشان داده شده بود بی توجه بودند.
این مسئول توضیح داد: براین اساس ناظران محیط زیست برخلاف میل باطنی چاره ای جز برخورد قهری با صاحبان این واحدها ندارند.
رییس محیط زیست کرج ابراز کرد: پرونده قالیشویی های آلاینده به مراجه قضایی ارجاع داده می شود و پس از بررسی دستور پلمب اینواحدها صادر می شود.
وی افزود: متاسفانه عدم همکاری متولیان صنوف در حفاظت از محیط زیست، انرژی و زمان زیادی را از مراجع قضایی، بدنه کارشناسی و بخش حقوقی محیط زیست می گیرد.
 این مسئول درادامه به صدور حکم کلی برای برخورد با واحدهای پذیرایی متخلف محور کرج –چالوس اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی یک حکم کلی جهت برخورد با واحدهای پذیرایی آلاینده محور کرج – چالوس صادر شده است.
لشکری ابراز کرد: این حکم در جهت جلوگیری از آلودگی و ارتقاء کیفیت آب رودخانه کرج بوده و تا به حال منجر به تعطیلی دو واحد پذیرایی در این محور شده است.
وی در پایان گفت: محیط زیست متعلق به همه بوده و حفظ آن وظیفه همگانی است،بنابراین واحدهای صنفی باید با همکاری خود در راستای کنترل آلودگی قدم بردارند تا کار به برخورد قضایی نکشد.

منبع:خبرگزاری تی نیوز

مطالب مرتبط
نظرات
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.