مسابقات فرش در ارومیه

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

به گزارش خبرنگار مهر، در این دوره از مسابقات نفرات برتر ۲۸ استان کشور در ۲ حرفه بافت و طراحی فرش با یکدیگر به رقابت می پردازند و هنر بومی بافت فرش در استان های مختلف کشور را به نمایش می گذارند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی روز شنبه در آیین آغاز به کار این مسابقات گفت: پسابرجام فرصتی برای عرض اندام دوباره و صادرات فرش اصیل ایرانی و آذربایجانی در عرصه جهانی است.

نادر صفرزاده با اشاره به جایگاه صنعت فرش کشور اظهار کرد: فرشبافی سابقه دیرینه در استان های مختلف کشور دارد و بسترسازی برای معرفی این هنر بی نظیر ایرانی به دنیا و صادرات هرچه بیشتر این محصول به بازارهای خارجی ضروری است.

وی همچنین بر ضرورت حفظ اشتغال موجود در صنعت فرش تاکید کرد و افزود: موضوع ایجاد اشتغال جدید و حفظ اشتغال موجود در صنعت فرش و همچنین پیگیری رفع مسائل و مشکلات بیمه ای قالی بافان از جمله موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

صفرزاده تصریح کرد: استاندار آذربایجان غربی رفع مشکل بیمه قالی بافان و همچنین قرار گرفتن تعداد بیشتری از قالی بافان تحت پوشش خدمات بیمه ای را پیگیری کرده است و به زودی خبرهای خوشی در این رابطه اعلام می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی نیز با تشریح اهداف برگزاری این مسابقات گفت: این رقابت ها با هدف ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، نهادینه کردن آن در جامعه، بسترسازی برای تبادل اطلاعات فنی، انتقال تجربه های حرفه‌ای بین صاحبان فن و کشف استعدادهای حرفه‌ای نخبگان برگزار می‌شود.

محسن مددی ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد و افزود: این مسابقات با همکاری استانداری آذربایجان غربی، مرکز ملی فرش ایران و اتحادیه سراسری تولیدکنندگان فرش دستباف ایران در ارومیه برگزار می‌شود.

به گفته وی نمایشگاهی در قالب بیش از ۲۰ غرفه در زمینه‌های صنایع دستی و هنر فرش در حاشیه مسابقات ملی آزاد مهارت فرش نیز برپا می شود.

منبع:خبرگزاری مهرنیوز

مطالب مرتبط
نظرات
ارسال نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 3 =

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.