شناسنامه دار شدن فرش البرز

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

رئیس سازمان صنعت و معدن البرز از تهیه شناسنامه فرش دستباف استان البرز خبر داد و گفت: از این‌ پس برند استان البرز در این حوزه به ثبت خواهد رسید.
ایرج موفق در مراسم انتخابات انجمن طراحان فرش دستباف استان البرز، اظهار کرد: با اتفاقات خوبی که در حوزه معاونت تجاری سازمان صنعت و معدن در بخش بین‌المللی انجام شد و حوزه فرش نیز در زیرمجموعه آن قرار دارد، ساماندهی این مهم در دستور کار قرار گرفت. وی با اشاره به ثبت انجمن طراحان فرش دستباف، افزود: افرادی که در این انتخابات شرکت می‌کنند، می‌توانند فعالیت‌های مربوط به این مهم را در استان پیگیری و اجرا کنند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با تأکید بر اینکه در حوزه فرش بافنده‌های بسیار خوبی در استان وجود دارد، گفت: به دنبال این هستیم تا شناسنامه فرش دستباف استان را تهیه‌کرده و پس‌ازآن برند استان البرز را به ثبت برسانیم. وی ادامه داد: در این صورت تمامی افرادی که در این زمینه در استان فعالیت می‌کنند، تولیدات خود را با برند البرز به بازار داخل و خارج عرضه خواهند کرد.
موفق از برگزاری کارگاه آموزشی اساتید فرش دستباف کشور در استان البرز خبر داد و افزود: در این خصوص با مرکز ملی فرش کشور نیز هماهنگی‌های لازم انجام‌شده و امید است این امر در بهمن‌ماه اجرایی شود.
رئیس سازمان صنعت و معدن استان البرز خاطرنشان کرد: تشکیل اتحادیه فرش دستباف استان البرز نیز در دستور کار قرارگرفته و اقدامات لازم در این حوزه در حال انجام است تا مجوزها و دوره‌های آموزشی در این بخش به‌خوبی انجام شود.

منبع:پایگاه خبری تی نیوز

مطالب مرتبط
نظرات
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.