تخفیفات ویژه فرش های عشایر

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

به گزارش ایسنا، در این نمایشگاه تولیدات استان‌های مرکزی، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و ایلام 10 درصد زیرقیمت بازار، برای فروش گذاشته شده است.

افتتاحیه‌ی این نمایشگاه قرار بود ساعت 16 امروز (چهارشنبه، 25 بهمن‌ماه) در موزه‌ی فرش برگزار شود که به‌دلیل حضور نداشتن مقامات اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران، مراسمی برگزار نشد و نمایشگاه هم رسما از فردا کار خود را آغاز می‌کند و تا 30 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

این نمایشگاه در فضایی سرپوشیده در محوطه‌ی موزه‌ی فرش در حالی که هنوز غرفه‌های آن کاملا آماده نشده‌اند و بسیاری از تابلوفرش‌ها روی زمین مانده‌اند و نور نمایشگاه هم تنظیم نشده، برپا شده است؛ اما به گفته‌ی جعفر یعقوبی – مدیر اجرایی این نمایشگاه – غرفه‌های آن تا فردا کاملا آماده خواهند شد و دلیل این آشفتگی، دیر رسیدن برخی غرفه‌داران است که در نمایشگاه فرش اراک حضور داشتند.

شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه که برای خرید هر مترمربع از غرفه‌های خود، 70 تا 80هزار تومان هزینه کرده‌اند از امکانات موجود چندان رضایت ندارند؛ ولی امیدوارند فروش و استقبال مردم تهران از محصولات عرضه‌شده رضایت‌بخش باشد.

یعقوبی درباره‌ی این نمایشگاه توضیح داد: نمایشگاه فرش و دست‌بافته‌های روستایی و عشایری برای دومین سال است که به‌منظور روبه‌رو کردن تولیدکننده، بافنده و مصرف‌کننده، تنظیم قیمت بازار، ارائه‌ی طرح‌های جدید و پاسخ به تمام سلیقه‌ها برگزار می‌شود.

به گفته‌ی او، این نمایشگاه با مجوز اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران، موزه‌ی فرش و مرکز ملی فرش ایران توسط بخش خصوصی برگزار شده است.

وی همچنین درباره‌ی قیمت‌گذاری روی محصولات عرضه‌شده در این نمایشگاه، اظهار کرد: هیچ ارگانی نمی‌تواند روی دست‌بافته‌ها قیمت بگذارد، چون بافت‌ها متفاوت است؛ ولی تولیدکنندگان تلاش دارند محصولات عرضه‌شده در این نمایشگاه را زیر قیمت بازار بفروشند.

منبع:پایگاه خبری انتخاب

مطالب مرتبط
نظرات
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 1 =

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.