بانوی کر و لالی که قالی میبافد

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

سالهاست که گوش او بر دنیای پر از همهمه و آشوب بسته است و زبانش توانایی سخن گفتن ندارد. او مادری است که سختی‌های زیادی در زندگی کشیده اما سختی‌های زمانه او را نا امید نکرده است.

فاطمه حسینی همان بانوی کر و لالی است که برای خرج زندگیش گلیم می‌بافد. او سالهاست که با این هنر دست و پنجه نرم می‌کند اما این روزها چشمانش به خوبی او را در بافتن گلیم یاری نمی‌کند. این مادر فداکار اینک 60 سال از بهار زندگیش گذشته و مخارج زندگیش فقط از راه بافتن گلیم تأمین می‌شود.

دخترش در ادامه چند کلامی از سختی‌های روزگار درد دل می ‌کند و می‌گوید: مادرم مهربان است با وجود تمام سختی‌هایی که داریم اما هیچوقت در زندگی ناامید نبوده است. شب و روز تلاش می‌کند اما این روزها هنر دست مادرم را با قیمت پایین می‌خرند. گلیمی که دو ماه زمان می‌برد تا به پایان برسد با وجود هزینه مواد اولیه تنها 250 هزار تومان از او می‌خرند.

مادرم برای بافت گلیم نقشه ندارد، همه این نقش‌ها را از ذهن خودش می‌بافد، من هم بلد نیستم و تنها ساده می‌بافم.

آری خانم حسینی سالهاست که هم مادر و هم پدر خانواده است، این بانوی سختکوش گلیم زندگیش را با بافت گلیم از آب می‌کشد تا دست نیاز پیش دیگران دراز نکند و با عزت و آبرو شکم خود و فرزندانش را سیر کند.

آری این بانوی هنرمند برای کسب یک لقمه نان حلال با وجود کر و لال بودن سختی زندگی را به جان می‌خرد و نمونه و الگوی بارزی برای اقتصاد مقاومتی است که متأسفانه مسئولان به آن بی‌توجه‌اند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
نظرات
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + ده =

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.