وام با بهره کم برای روستاییان

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: منتظر هستیم که لایحه دولت برای ارائه ۱.۵ میلیارد دلار یعنی ۵ هزار میلیارد تومان وام با بهره پایین برای اشتغال‌زایی در روستاها و به‌خصوص روستاهای مرزی در مجلس نهایی شود.

اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد و در جریان تولیدات و توانمندی‌های روستاییان و عشایر استان‌های مختلف کشور قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور همچنین در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگاران با تأکید بر اینکه عشایر و روستاییان نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، گفت: دولت برای فعال کردن اقتصاد روستایی به‌طور جدی در صحنه حضور دارد.

وی در ادامه با ابراز “محور اصلی اقتصاد مقاومتی این است که از همه ظرفیت‌های درونی برای توسعه کشور استفاده کنیم” اظهار داشت: عشایر و روستاییان در مناطق مختلف کشور ظرفیت‌های بزرگی هستند که هم می‌تواند به اشتغال و اقتصاد کشور کمک کند و هم باعث رشد و توسعه کشور شود.

جهانگیری افزود: این ظرفیت‌ها در بخش‌های مختلف نظیر کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و گردشگری است و به‌عنوان مثال در بخش صنایع دستی، فرش ایرانی یک کالای مهم و شناخته شده در سطح جهان است که هم بار صنعتی و هم بار فرهنگی بر دوش دارد و فرهنگ و تمدن ایران‌زمین را معرفی می‌کند.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: علاوه بر فرش صنایع دستی متعدد دیگری در نقاط مختلف کشور تولید می‌شود که در این نمایشگاه نمونه‌هایی از آنها عرضه شده است و هر استان نماد بخشی از صنایع دستی کشور است و برخی از این صنایع قدمت چند صد ساله دارند.

منبع:خبرگزاری تابناک

مطالب مرتبط
نظرات
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.