قیمت فرش ماشینی

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

قیمت فرش‌های ماشینی در سال 94 تقریبا از ثبات نسبی برخوردار بود. افزایش قیمت ملایمی بابت بالارفتن نرخ دستمزد در برخی از دسته‌ها مشاهده می‌شود ولی با توجه به رکود بازار و کاهش قیمت الیاف و انتظار بازار از توافقات صورت‌گرفته در روابط بین ایران و دیگر کشورها بازار توقع افزایش قیمت نیست. 

قیمت فرش‌های هزار شانه با تعدد تولیدکنندگان و ورود فرش‌های هزارشانه ده رنگ به بازار منطقی‌تر شده است. به صورت کلی فرش‌های هزار شانه بیش از یک ملیون و نهصد هزار تومان تبرای هر تخته فرش 12متری قیمت می‌خورند. قیمت این دسته فرش‌ها بسته به ظرافت نخ خاب به‌کار رفته, برند فرش و تعداد رنگ به‌کار رفته متغیر است. 

 فرش‌های هفتصد‌شانه نیز با تراکم 2550 عموما بین متری صدهزار تومان تا 120 هزار تومان به فروش می‌رسند. این دسته فرش‌ها همچنان بیشترین فروش را به خود اختصاص می‌دهند. در این فصل با توجه به موسم عروسی در ایام فرخنده ماه‌های رجب و شعبان بیشترین خریداران بازار را نوعروسان تشکیل‌می‌دهند. این دسته از مشتریان عموما خواهان فرش‌های شیک با قیمت مناسب می‌باشند که معمولا فرش‌های 700شانه قابلیت برآوردن خواسته‌ی آن‌ها را دارد.

 فرش‌های 500 شانه صددرصد آکریلیک با حدود قیمت 930هزار تومان برای هر تخته فرش 12 متری مشتریان خودشان را دارند. مشتریانی که بیش از ظاهر فرش به عمر طولانی و قیمت مناسب آن توجه دارند. 

فرش‌های  500 شانه و 400 شانه که نخ خاب آن‌ها از مخلوط پلی‌استر و آکریلیک تشکیل شده است بسته به وزن و طرح حدود 600 و 350 هزار تومان قیمت دارند.

منبع:فرش ماشینی

نظرات
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.