فرش آنتی باکتریال

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

ایسنا: تولید فرش‌های آنتی‌باکتریال، بدون پرز و حساسیت، ضدلک، ضدبو و خاصیت خود خاموش شونده به همت گروه نساجی فرهی در کشور آغاز شده و بسیاری از مشکلات قبلی فرش‌های ماشینی را برطرف کرده است.

محمدرضا نعمت‌زاده در هفتمین نمایشگاه فرش ماشینی علاوه بر بازدید از پیشرفت‌های محققان کشور در زمینه تولید این نوع فرش‌ها، در جریان کارایی، آزمایش و بررسی این تولیدات نیز قرار گرفت.

فرش‌های ضدلک و آنتی‌باکتریال، با توجه به برخورداری از استانداردهای بالای زیست‌محیطی و بهداشتی تایید شده از سوی سازمان محیط‌زیست و وزارت بهداشت، رابطه مستقیمی در ارتقای سطح سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های ناشی از بیماری‌های چشمی، پوستی و تنفسی دارد.

پس از ثبت اختراع فرش‌های خاص و آنتی باکتریال فرهی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، انستیتو پاستور ایران و آزمایشگاه بهشت آیین نیز در اقدامی علمی-پژوهشی، با کشت انواع باکتری و تست کارایی فرش‌های تولیدی فرهی در قبال این نوع عوامل حساسیت و بیماری‌زا، طی گواهینامه‌ای رسمی، خاصیت آنتی‌باکتریال و ضدبو بودن فرش‌های فرهی را تایید و سطح کیفی آن را مطلوب ارزیابی کردند.

در مراسم رونمایی از اولین فرش‌های آنتی‌باکتریال، ضدبو و لک و با خاصیت خود خاموش‌شونده، در غرفه گروه نساجی فرهی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، برخی معاونان وزارت صنعت، رئیس اتاق اصناف ایران و برخی اعضای هیات مدیره انجمن نساجی ایران حضور داشتند.

منبع:خبرگزاری فردانیوز

مطالب مرتبط
نظرات
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.