صادرات فرش دست بافت به آمریکا

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

رییس مرکز ملی فرش ایران با بیان این‌که متوقف شدن ممنوعیت واردات فرش دستباف به آمریکا اتفاق خوشایندی است که شاهد آن هستیم، گفت: این اتفاق آمریکا را که از مشتریان قدیم و آشنای ما در این حوزه است به بازار‌های هدف ما برگرداند.

حمید کارگر، رییس مرکز ملی فرش ایران امروز یکشنبه در مراسم افتتاح بیست‌وچهارمین نمایشگاه فرش دستباف ایران گفت: در سال 1392 که در واقع سال بدی در حوزه صادرات فرش بود میزان صادرات 314 میلیون دلار بود که این مقدار در پایان سال 1393 به 330 میلیون دلار افزایش یافت که امیدواریم این رقم نیز افزایش یابد.

وی با بیان این‌که قبل از تحریم حدود 16.5 درصد صادرات ما به آمریکا صورت می‌گرفت که حدود 80 میلیون دلار بود، گفت: امیدواریم با اتفاق مثبت در عرصه سیاسی و با لغو تحریم‌ها، در سال 2016 شاهد جهش صادراتی برای فرش دستباف ایرانی باشیم و با توجه به لغو تحریم‌ها در خصوص واردات فرش به ایالت متحده اتفاقات خوبی را می‌توان رقم زد.

رییس مرکز ملی فرش ایران با بیان این‌که این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 30 هزار مترمربع برپا شده است، گفت: فرش دستباف به لحاظ فرهنگی، هنری، اقتصادی و ایجاد اشتغال با کمترین هزینه و ارزآوری در نوع خود بی‌نظیر است.

منبع:پایگاه خبری انتخاب

نظرات
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.