آموزش گلیم بافی برای دانش آموزان استثنایی

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ موسی برومند، اجرای طرح سنجش و سلامت دانش آموزان را یکی از مهمترین رسالت های آموزش و پرورش استثنایی برشمرد و افزود: بیش از 5 هزار و 995 دانش آموز کلاس اولی در تابستان امسال سنجش شدند.

وی به اجرای الکترونیکی طرح سنجش سلامت در استان اشاره کرد و اظهار داشت : تاکنون بیش از 21 هزار نوآموز پیش دبستانی در15 شهرستان و منطقه استان مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته اند.

برومند با بیان این که دانش آموزان استثنایی استعداد های بالقوه ای در زمینه های ورزشی، هنری
و فرهنگی دارند افزود: دانش آموزان استثنایی استان بیش از 70 رتبه برتر کشوری مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری تابستان 95 کسب کردند.

وی به تحصیل 470 دانش آموز در مراکز پیش حرفه ای، 277 دانش آموز در مراکز متوسطه حرفه ای و 56 دانش آموز در مراکز کار دانش وابسته به آموزش و پرورش استثنایی استان خبر داد و گفت: دانش آموزان در این مراکز در رشته های کار با چوب، معرق کاری، نجاری، جوشکاری، لوله کشی، مجسمه سازی، قالی بافی ، خیاطی ، گلیم بافی و غیره تحصیل می کنند.

برومند از انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش استثنایی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد و یادآورشد: در راستای تحقق مواد این تفاهم نامه 740 گواهینامه مهارتی ویژه دانش آموزان استثنایی توسط اداره کل فنی و حرفه ای استان تا کنون صادر شده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.