آموزش قالیبافی در ملایر برای70هنرآموز

دسته بندی: خبر قالیشویی ,

علی کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به اینکه در حال حاضر پنج آموزشگاه قالیبافی زیر پوشش کمیته امداد در ملایر فعال است افزود: به همت حوزه اشتغال و خودکفایی پنجمین آموزشگاه قالیبافی زیر پوشش این نهاد از دو هفته گذشته فعالیت خود را در یکی از روستاهای ملایر آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه در این آموزشگاه 15 هنرآموز زیر پوشش کمیته امداد ملایر مشغول آموزش شدند، گفت: این هنرآموزان با اصول صحیح و استاندارد قالیبافی آشنا می‌شوند.

مدیر کمیته امداد ملایر تصریح کرد: آموزشگاه‌های قالیبافی با هدف توانمندسازی زنان زیر پوشش و افزایش درآمد خانواده‌ مددجویان فعالیت می‌کنند که در این زمینه افراد هنرمند آموزش‌دیده در این آموزشگاه‌ها درآمدزایی خوبی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال 70 هنرآموز روستایی در آموزشگاه‌های قالیبافی زیر پوشش این نهاد ثبت نام کرده‌اند، گفت: این افراد آموزش‌های لازم را به صورت دوره‌های دو تا سه ماهه دیده‌اند.

کولیوند با بیان اینکه فرش‌های بافت شده توسط کمیته امداد ملایر خریداری و درآمد آن نیز به بافندگان داده می‌شود، عنوان کرد: افراد بعد از آموزش بر حسب علاقه می‌توانند با تهیه مواد اولیه فرش از کمیته امداد برای خود درآمدزایی داشته باشند.

منبع:خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبانی پاک مهر در وبسایت منتشر خواهد شد.